Bukmacherzy w Polsce – u kogo grać?

Ustawa hazardowa wywołująca dużo kontrowersji weszła w życie. Komisja Europejska umorzyła postępowanie w sprawie warunków i zapisów tej ustawy. Oznacza to, iż nowa ustawa jest w pełni zgodna z prawem unijnym.

Według ustawy, wszystkie podmioty oferujące tworzenie zakładów wzajemnych przymuszony jest do posiadania licencji Ministerstwa Finansów. Typowanie zakładów u nielegalnych bukmacherów internetowych, wiąże się z karami.

Legalni bukmacherzy czyli kto?

Na krajowym rynku bukmacherskim od dużej liczby lat istnieje kilka ważnych form zakładów. Najczęściej, są nimi bukmacherzy stacjonarni, jacy wykonują dodatkowo działalność za pośrednictwem Do listy legalnie działających firm – bukmacherów, zalicza się: Fortunę, STS (Star-Typ Sport), forBet, Totolotka, eToto, Milenium zakłady bukmacherskie, LVBet, SuperBet (licencja wydana dość niedawno).

Mnóstwo podmiotów ogłasza chęć do uzyskania zezwolenia na polski rynek bukmacherski. Dość często podkreśla się o zainteresowaniu takich bukmacherów jak Expekt, bwin oraz BetClic. Niestety, jednakże większość rozmów powiązanych z potwierdzeniem zezwolenia. zostaje stosownie utajniona. Stąd też trudno stwierdzić na którym etapie znajdują się dążenia ale też jakie możliwości na dogodne przeanalizowanie sprawy posiadają te firmy.

Szukasz bonusów bukmacherskich? Jeżeli tak to sprawdź ranking najlepszych bukmacherów online w serwisie https://www.mecze24.pl/bonusy-bukmacherzy. Dodatkowo, jeżeli szukasz informacji od ekspertów na temat firm bukmacherskich, interesują cię opinie, recenzje i informacje o danej firmie to polecamy opisy ofert bukmacherskich  takich jak ta na stronie dotycząca opisu polskiego bukmachera Totolotek.

Dlaczego rozgraniczono firmy bukmacherskie?

Firmy oferujące zakłady bukmacherskie w Polsce, muszą odprowadzać podatek. To oczywista kolej rzeczy, do której jednakowoż nie stosowały się zagraniczne podmioty bukmacherskie. Z owego tytułu, czerpały dochody (mniejsze ponoszone koszty, większa ilość graczy). Uczciwość rynku bukmacherskiego naprawia w określonym stopniu tzw. ustawa hazardowa.

Każdy podmiot oferujący zakłady wzajemne, musi regularnie rozliczać się z państwem. Wszyscy są w myśl ustawy równi, dlatego też wyrównują się również szanse zarobku poszczególnych firm. Przedtem, wyjątkowo często widziano sytuację, w jakiej zagraniczne firmy (mające siedzibę na Malcie czy Gibraltarze), korzystały z przyjaznego tam prawa. Z tego tytułu, świadczono również znacznie korzystne kursy (niższa marża), co zachęcało skutecznie użytkowników.

Chociaż najnowsza ustawa nie jest wyjątkowa, należy przyznać, iż rozgranicza kwestie legislacyjne, do niedawna pozostające niejasnymi. W niedalekiej przyszłości projekt powinien zostać nowelizowany, każdy podmiot przebywający na terytorium Polski, ma obowiązek przestrzegać aktualnie przyjętej regulacji hazardowej.